Meelis Einstein juhib Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liitu

Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit
08.05.2017

Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu juhatus valis liidu uueks juhatuse esimeheks Meelis Einsteini, AS Kunda Nordic Tsemendi tegevjuhi. Meelis Einstein on juhtinud ehitusmaterjalide tootjate liitu ka aastatel 2011-2017

Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit valis oma 4. mail toimunud korralisel aastakoosolekul uue kümneliikmelise juhatuse, kuhu kuuluvad:
Meelis Einstein (AS Kunda Nordic Tsement),
Tõnis Neilinn (AS Malmerk Fassaadid, Avatäite tooterühma juht),
Vaido Leosk (AS E-Betoonelement, Betooni tooterühma juht),
Mart Arro (AS Saint-Gobain Ehitustooted, Ehitustoote tooterühma juht),
Veljo Haube ( OÜ Väo Paas, Sideaine ja täitematerjali tooterühma juht),
Hanno Pangsepp (AS Ruukki Products, Terase tooterühma juht),
Vallot Mangus (AS TMB),
Egon Mats (AS Lasita Aken),
Rene Raamat (AS Rudus),
Ivar Sikk (AS Bauroc).

Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu uue revisjonikomisjoni koosseisus kuuluvad:
Ave Saksen (AS Jeld-Wen Eesti),
Rasmus Kurm (AS Talot).

Ehitusmaterjalide tootjate tootmismahud ja ekspordimahud on kasvanud jätkuvalt nii eelmisel aastal kui tänavu aasta I kvartalis. Koostöös ehitusala ja tööstusala haruliitudega jätkatakse tööd selle nimel, et ehituse ja tööstuse konkurentsivõime ja ekspordisuutlikkus paraneks. Muu hulgas on tehtud pikemat aega tööd tööstuse rohelise raamatu koostamisel, et selgitada avalikule sektorile kaalutletud otsuste vajalikkust ja püstitada eesmärke jätkusuutlikuks kasvamiseks.


„Soovime senisest enam teavitada avalikkust sellest, millist negatiivset mõju avaldavad jätkuvalt kasvavad otsesed ja kaudsed maksud, näiteks keskkonnatasud ja kütuste aktsiisid, tööstuse pikaajalisele konkurentsivõimele,“ ütleb ehitusmaterjalide tootjate liidu juhiks valitud Meelis Einstein. „Rõhutame Riigikogu ja valitsuse liikmetele vajadust senisest enam toetada ja väärtustada kodumaisel toormel põhinevat ekspordivõimelist tööstust“.

Liidu ettevõtted peavad tähtsaks ehituse ühtse tehnilise baasi ja hea tehnilise arusaama kujundamist, nii lüüakse kaasa standardimistöös ning juhendite koostamises. Liit on üks olulisemaid Eesti Standardikeskuse koostööpartnereid, juhendeid on koostatud koostöös nii Riigi Kinnisvara AS-i kui Tööinspektsiooniga, vt näiteks http://www.eetl.ee/et/abiks-tootjale/juhendid.  Lähiaastate üks prioriteete on jätkuvalt Euroopa ehitustoodete määruse (CPR) rakendamine.

 
uudis30

Fotol vasakult: EETLi juhatuse liige Hanno Pangsepp, revisjonikomisjoni liige Rasmus Kurm, juhatuse liikmed Egon Mats, Mart Arro, revisjonikomisjoni liige Ave Saksen, juhatuse liige Veljo Haube, juhatuse esimees Meelis Einstein, juhatuse liikmed Ivar Sikk, Vallot Mangus ja Rene Raamat.
Foto: Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit
 
Vt fotosid siit.

Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit (asutatud 1993. a) on ehitusmaterjalide tootmise ja müügiga tegelevate ettevõtjate ühendus, kuhu kuulub 62 liiget. Liidu liikmete ehitusmaterjalide realiseerimise netokäive oli 2016. a üle 450 miljoni euro.