Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu ja panga Swedbank seminar 2017

Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit
29.03.2017

28. märtsil toimus pangas Swedbank juba seitsmendat korda Swedbanki ja Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu ühisseminar. Swedbanki ettevõtete panganduse juht Heiki Raadik ja krediidiportfelli valdkonna juht Urmas Simson tutvustasid majandusarenguid; ehitusmaterjalide tööstuse sektori juht Keijo Kohv Swedbanki värske tööstusuuringu tulemusi. EETL kõneles ehitusmaterjalitööstuse eelmise aasta tulemustest, Jüri Kuuskemaa kirjeldas värvikalt hoonete ja inimeste suhteid Tallinna ajaloos.

Ehitusmaterjalide tootjate jaoks oli hea uudis see, et pank näeb ehitussektori head kasvu ka tänavu aasta prognoosides. Swedbanki tööstusettevõtete uuringus osalenud ehitusmaterjalitootjad planeerivad varasemast enam investeeringuid nii tootmise efektiivistamise osas kui ka tööstusharu mahtude kasvamise osas. Aasta esimesed kaks kuud on pannud aluse jätkuvale postiivsele arengule.

uudis28

Vt seminari fotosid siit.

Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit (asutatud 1993. a) on ehitusmaterjalide tootmise ja müügiga tegelevate ettevõtjate ühendus, kuhu kuulub 62 liiget. Liidu liikmete ehitusmaterjalide realiseerimise netokäive oli 2016. a üle 450 miljoni euro.