Tutvustus
 
1993. aastal moodustatud Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit on ehitusmaterjalide tootmise ja müügiga tegelevate ettevõtjate ühendus. Liitu kuulub 2022. aasta alguse seisuga 65 liiget.
 
Liidu liikmete ehitusmaterjalide realiseerimise netokäive oli 2021. aastal üle 640 miljoni euro. Suuremate käivetega on EETL liikmete seas AS Ruukki Products (terastooted), AS Kunda Nordic Tsement (tsement, killustik), AS Jeld-Wen Eesti (puidust uksed), AS Saint-Gobain Eesti (müüritise ja soojustuse tooted), OÜ E-Betoonelement (betoonelemendid), AS ETS Nord (ventilatsioonitooted), AS Rudus (betoon, killustik), OÜ TMB Element (betoonelemendid), AS Framm (betoonelemendid), AS Pipelife Eesti (plastiktorud). Suurimad tööandjad on EETLis AS Jeld-Wen Eesti, OÜ E-Betoonelement, AS Kunda Nordic Tsement, AS Framm, OÜ TMB Element, AS Saku Metall (avatäited).
 
Eksport moodustas EETL liikmete käibest ca neljandiku. Suurim eksportija on Penosil Eesti OÜ emafirma Krimelte (ehitusmontaaživahud). Teised suuremad eksportijad on AS Jeld-Wen Eesti, AS Ruukki Products, AS ETS Nord, AS Metus-Est (rippfassaadid) ja OÜ T-Tammer (avatäited).
 
Peame tähtsaks koostööd Eesti, Balti ja Soome ehitusala liitudega. Eestis oleme koos ehituse ja kinnisvara ala liitudega moodustanud ehitus- ja kinnisvara-ala liitude keskuse, mis asub Delta Plaza VII korrusel - asume ühtsetes bürooruumides koos Eesti Ehitusettevõtjate Liidu, Eesti Betooniühingu, Eesti Kinnisvara Korrashoiu Liidu ning Eesti Kinnisvara Hindajate Ühinguga. 2021. aastast on meie juures ka Eesti Mäetööstuse Ettevõtete Liit ja Eesti Taristuehituse Liit.
 
EETL osaleb tööstust, majandust ja ehitust puudutavate õigusaktide väljatöötamises ning esitab arvamusi väljatöötatud õigusaktide projektidele. Koostööd teeme Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi Ehitus- ja elamuosakonnaga, standardi- ja statistikaorganisatsiooniga. EETL on Eesti Tööandjate Keskliidu liige, mis võimaldab EETLil vahetult osaleda õigusaktide ettevalmistamiseks. EETL juhatuse esimees Meelis Einstein on Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu liige.
 
Üks olulisemaid tegevusvaldkondi on standardimine. EETL organiseerib üheksa standardimisala tehnilise komitee tööd ning osaleb veel viie tehnilise komitee töös.

Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu visioon on olla Eesti ehitustoodete keskkonda kõige paremini tundev organisatsioon. Liidu missioon on ühendada erinevad ehitusmaterjalide tootjad ühtsetesse tooterühmadesse ning tooterühmad ühtseks liiduks, aidata kaasa ehitustooteid puudutavate nõuete ning eetilise ärikeskkonna kujunemisele.
 
Tervitame kõiki Eesti ehitusmaterjalitootjaid!
 
Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu juhatus